Ako ste zainteresovani da pročitate kako je Marfijev zakon dobio ime (a verovatno jeste čim ste došli na ovu stranu) evo pisma koje je dobio Artur Bloch autor knjige “Murphyjev Zakon – i drugi razlozi zašto stvari idu naopako!” od jednog Marfijevog saradnika:

Događaj se zbio 1949. godine u vazduhoplovnoj bazi Edwards u Murocu, Kalifornija, tokom projekta avijacije MX981. Bilo je to eksperimentalno istraživanje udesa, pod rukovodstvom pukovnika J.P. Stappa na pisti kod severne baze. Radove je obavljao Northrop Aircraft prema ugovoru s aeromedicinskom laboratorijom iz Wright Fielda. Ja sam bio Northropov rukovodilac projekta.

Zakon je dobio ime po kapetanu Edu Murphyju, razvojnom inženjeru iz laboratorije Wright Field Aircraft. Frustracije zbog kaišnog prenosnika koji nije funkcionisao usled greške pri spajanju mosnih merača naprezanja, potakle su ga da primeti: “Ako postoji neki način da se to uradi pogrešno, on će to uraditi pogrešno”, misleći time na tehničara koji je spojio mostove u laboratoriji. Tu sam izjavu i njene varijacije nazvao Murphyjevim zakonom.

… Nekoliko nedelja nakon tog “imenovanja” pukovnik Stapp je na konferenciji za novinare izjavio da su naši dobri sigurnosni rezultati ostvareni u toku višegodišnjeg ispitivanja simuliranih udesa, rezultat čvrstog verovanja u Murphyjev zakon i našeg doslednog napora da ne priznamo neizbežno. Za svega nekoliko meseci pozivanje na taj zakon u reklamama raznih proizvođača fantastično se proširilo – i Murphzjev zakon se osamostalio i krenuo svojim putem.